• канали комунікації

Які канали комунікації найбільше привертають увагу та викликають довіру у споживачів?

В наш час компанії мають широкий вибір каналів комунікації зі споживачами. Починаючи від найбільш традиційних — реклами на телебаченні, радіо та в періодичних друкованих виданнях, до реклами у соціальних мережах та мобільних іграх. І різниця між каналами полягає не тільки в бюджетах, охопленні чи місці розташування, але і в сприйнятті та довірі до рекламних повідомлень.

Існують певні судження, що рекламу «емоційних» продуктів та послуг краще розміщувати в емоційних ЗМІ — на телебаченні, на радіо, або в Інтернеті, а «раціональних» — в друкованих виданнях, зовнішній рекламі, або на серйозних сайтах чи радіостанціях. Та чи так це насправді?

Читайте далі докладніше про популярні канали розміщення реклами та дізнайтесь, яка реклама привертає увагу більшої кількості споживачів. Ми розповімо вам про те, як працюють канали комунікації, про довіру до них та їхню ефективність.

Зовнішня реклама

Зовнішньою рекламою називають будь-яку рекламу, яка розташована на вулицях міста — бігборди, вивіски, перетяжки на фасаді будівлі фірми-рекламодавця, а також в метро та на транспорті. Такий спосіб поширення реклами вважається відносно недорогим та має можливість охопити велику кількість людей за географічною ознакою. За даними нашого дослідження на зовнішню рекламу (бігборди та вивіски) звертають увагу 16% українців, а на рекламу на транспорті — 11%. Але відсоток довіри до такої зовнішньої реклами становить лише 2%.

Роздаткова реклама

Роздаткова реклама один із способів швидкої та масової реклами. Вона користується популярністю серед багатьох компаній адже у порівнянні з іншими видами реклами вона є достатньо бюджетною. Для потенційного споживача цінність листівка набуває тоді, коли її можна обміняти на реальну вигоду — отримати знижку, подарунок чи приємний бонус. Тому таку комунікацію зазвичай проводять у торгових центрах чи поблизу магазинів, які рекламують. Також особливе значення при поширенні рекламних флаєрів має цільова аудиторія, на яку розрахований рекламний меседж. Якщо відсоток тих, кого можна віднести до вашої цільової аудиторії незначний, очікувати великий відгук від цієї акції не слід очікувати. Швидше за все, більшість флаєрів відправиться у найближчий смітник. Роздаткова реклама привертає увагу 14% українців, але, на жаль, тільки 1%  їй довіряє.

POS реклама

POS реклама (Point of Sale — місце продажу) — це реклама, яка розміщується безпосередньо в точках продажу, вона може включати листівки, тематично оформлені стенди, плазми чи дисплеї моніторів, на яких транслюються ролики. Завдання такої реклами полягає у посиленні здійсненого раніше впливу, в зближенні моментів сприйняття реклами і покупки. Адже саме у місцях продажу споживач приймає остаточне рішення щодо покупки. На таку рекламу звертають увагу 10% українців, а довіряють їй 3%.

Реклама в періодичних друкованих виданнях

Преса є традиційним засобом поширення рекламного повідомлення. Вона включає газети та журнали, які в свою чергу можуть бути безкоштовними чи платними, інформаційними чи рекламними. Періодичні друковані видання переважно купують та читають освічені люди, тому така аудиторія дуже цінується. Люди беруть газету в руки, коли вони мають вільний час, а тому інформація сприймається дуже добре. Найбільшу увагу привертає на себе перша, друга, остання і передостання смуги. На рекламу у друкованих виданнях (газетах, журналах) звертають увагу 13% українців, але, на жаль, лише 1% довіряє такому типу реклами.

Реклама на радіо

На відміну від газет, радіо дозволяє охоплювати молодь. Секрет успіху радіореклами полягає в її ефективності за відносно низьких бюджетів. Крім цього, окремі дослідження показали, що реклама, яка сприймається на слух і не супроводжується зображенням, формує у споживача більш позитивний образ, ніж телевізійна реклама. Також аудиторія радіо відрізняється своєю стабільністю, тому що більшість радіослухачів віддають перевагу конкретній радіостанції. На радіорекламу звертають увагу 3% опитаних і лише 1% їй довіряє.

Реклама на телебаченні

На сьогодні телебачення є традиційним ЗМІ. Рекламодавці цінують цей канал комунікації за те, що переважна кількість населення України (85%) дивляться телевізор. Однак, це достатньо витратний спосіб поширення рекламної інформації. Дорого коштує не лише виготовлення відеоролика, але і закупівля ефірного часу. Адже ефективність ТБ-реклами залежить від часу виходу її в ефір. Під час перегляду телевізора, на рекламні оголошення звертають увагу 38% українців, ще 29% звертають увагу на приховану рекламу в телепередачах та кіно, але довіру така реклама викликає вже у 5% українців.

канали комунікації

Інтернет-реклама

До інтернет-реклами можна віднести будь-який вид рекламного оголошення, основним каналом поширення якого є Інтернет. Така реклама, в порівнянні з традиційними каналами комунікації, має більше переваг та входить у всі елементи комплексу маркетингових комунікацій. До головних переваг інтернет-реклами можна віднести можливість охопити будь-яку цільову аудиторію, різноманітність форматів реклами та її відносно дешеву вартість. Під час використання пошукових систем на рекламні повідомлення звертають увагу 10% користувачів, 4% — звертають увагу на рекламу, яка розміщена на веб-сайтах, а 8% під час перегляду відеороликів. Відсоток довіри до інтернет реклами становить 3%.

Розсилка реклами по e-mail

Незважаючи на те, що протягом останніх років з’являється безліч інших інструментів та каналів для роботи з покупцями, e-mail розсилка не втрачає своєї популярності. Поштову розсилку використовують не тільки як інструмент для комунікації та утримання аудиторії, але і як засіб для генерації повторних продажів. На рекламні оголошення в поштовій розсилці звертають увагу 25% українців, проте довіра до таких оголошень виникає лише у 2%.

Реклама в соціальних мережах

З популяризацією соціальних мереж інформаційний вплив на інтернет-користувачів змістився в бік Facebook та Instagram. Кожен користувач соціальних мереж є активним споживачем найрізноманітнішої інформації та щодня пропускає через себе велику кількість даних. Реклама в соціальних мережах дає в більшості випадків широке охоплення аудиторії. На рекламні оголошення у соціальних мережах звертають увагу 26% користувачів, але при цьому рівень довіри до такої реклами становить лише 2%.

Реклама в ігрових додатках

Український ринок мобільних додатків динамічно зростає. Розважальні додатки займають близько 70-80% мобільного ринку України, при цьому практично їх всіх можна завантажити безкоштовно. Юзери користуються додатком безкоштовно, а розробник продає рекламу всередині програми — це один з найбільш популярних методів їх монетизації. Розробники часто підштовхують геймерів до перегляду рекламних оголошень, впроваджуючи механіки заохочення у вигляді коштовних монет чи інших цінних ігрових предметів. Тому на такі рекламні оголошення звертає увагу найбільша кількість опитаних — 49%. Але при цьому слід враховувати релевантність розташування рекламних повідомлень деяких продуктів чи послуг.

Рекомендації

WOM (Words of mouth) — це маркетинг із вуст в уста. Споживачами завжди високо оцінювалася інформація, отримана «з перших вуст». Якщо компанія зможе забезпечити потік важливих для споживачів усних рекомендацій, то споживачі будуть цими рекомендаціями слідувати. В цьому і полягає секрет високої цінності для споживачів інформації, отриманої «з перших вуст». Адже зазвичай, така інформація для них набагато важливіше постійно зростаючого традиційного рекламного потоку. І в підсумку сарафанне радіо ефективно та швидко доходить до споживачів і направляє їх в потрібний для рекламодавця бік. За даними нашого дослідження, найбільш авторитетним джерелом інформації українці все ж-таки вважають рекомендації родичів, друзів та знайомих, рівень довіри становить 46%. Також, 29% довіряють відгукам від покупців в мережі Інтернет. А ось до реклами за участю відомих людей та зірок відносяться менш довірливо, лише 3% опитаних довіряє такій рекламі.

Проаналізувавши популярні канали комунікації, ми можемо зробити висновок, що рекомендації знайомих або родичів, які передаються із вуст в уста, мають найбільший вплив на споживачів, ніж традиційні канали реклами. Отримавши необмежений доступ до інформації в мережі Інтернет та маючи змогу обмінюватися своїм досвідом у коментарях чи на сторінці веб-сайту, користувачі можуть впливати на споживчу поведінку один одного в більшій мірі, ніж це було раніше.

Дослідження було проведено методом онлайн-інтерв’ю з використанням панелі DigData. Розмір вибірки N = 1187. Структура вибірки репрезентативна онлайн населенню України за статтю, віком, розміром міста та регіоном проживання (за винятком зони АТО та АРК). Вік опитаних: 18-59 років.

При використанні або розповсюдженні матеріалів сайту digdata.com.ua, посилання на джерело (або гіперпосилання для електронних публікацій) обов’язкове.

 

2020-09-17T08:22:23+00:00

Leave A Comment